Kamila Bártováá
Saga Studio Kamila Bártová

Oslava Mabonu

V pátek 21. 9. 2018 jsme rituálně oslavili Mabon. Na krásném místě uprostřed lesů se nás sešlo šťastných třináct pohanů. Seznámení všech proběhlo velmi rychle a snadno… možná i díky neustále kolujícímu kalíšku výborné medoviny 🙂 Zatímco organizační výbor dolaďoval poslední úpravy rituálních promluv a obřadiště, zbytek skupiny si užíval zpěv u ohně, o který se postarali dva členové kapely Raava.

Hlavní částí rituálu bylo zhodnocení úspěchů a neúspěchů letošního roku, a to vše pod patronací bohyně Danu. I přesto, že byla úplná tma a vytrvalý déšť zhasínal spirálu ze svíček uprostřed rituálního kruhu, atmosféra byla úžasná. Na závěr rituálu jsme si ještě každý vytáhl tarotovou kartu s poselstvím.

Celý večer byl samozřejmě pohansky a rituální velmi bohatý, detaily si ale záměrně nechávám pro sebe. Jednak z respektu k rituálnímu týmu, který si dal s přípravou celé akce hodně práce a celý rituál vymazlil do posledního detailu a i proto, že při takových akcích má člověk osobní prožitky a prozření, která si zaslouží zůstat v osobním vlastnictví. Po řádném uzemnění hostinou, upečenou na ohni, a stále kolujícím alkoholem jsme se odebrali spát.

Ráno jsme opět společně posnídali u ohně. Někteří si opekli zbytek špekáčků z předešlého dne, jiní dali přednost pořádně silnému kafi. Pak už jen chvilku rozjímání v baboletním lese ve svitu slunečních paprsků a odjezd zpět do civilizace…

Martina

mde

cof

cof

mde

mde


Komentáře

Comments are closed.