Kamila Bártová
Saga Studio Kamila Bártová

Kdo jsem


(foto Tomáš Nosil)

Mgr. Kamila Bártová, Ph.D.

Jsem lektorka osobního rozvoje a cizích jazyků a kulturní antropoložka. Vystudovala jsem učitelství anglického a českého jazyka a etnologii. Oběma oborům se doteď věnuji a do velké míry splývají. Vlastně splývaly odjakživa – pro diplomovou práci z angličtiny jsem zvolila antropologické téma a disertaci jsem napsala v angličtině na téma z britské antropologie… (více na životopis a publikace)

Proč angličtina? Svět uchopitelný prostřednictvím češtiny je krásný svět. Ale je to velmi malý svět. Znalost angličtiny jsem nikdy nevnímala jako pouhou nutnost k přežití v současném světě, ale jako bránu do širšího světa. Této filozofii odpovídá i můj styl výuky.  (více na Výuka)

Antropologie je fascinující obor, který nás učí o nekonečné variabilitě bytí člověkem. Už od dětství mě zajímalo náboženství jakožto vztahování se k posvátnu a to hlavně v jeho neevropských podobách.  Jako u mnohých, můj zájem začal u severoamerických indiánů, ale zajímaly mě i evropské mytologie, mysterijní kulty a pohanská náboženství. Moc ráda čtu a studuji, ale ještě raději zažívám věci na vlastní kůži, a proto bylo třeba začít pátrat v naší kotlině.

Od velmi amatérského výzkumu křesťanských skupin jsem se nakonec posunula ke studiu současného pohanství, čarodějnictví a magické praxe a v tomto pozoruhodném avšak více méně neznámém prostředí se pohybuji od roku 2005, kdy jsem se zúčastnila svého prvního pohanského rituálu. Mým dlouholetým přáním a cílem je takto získané znalosti a zkušenosti sdílet se zájemci z neakademického prostředí. (více na Přednášky)